شرایط استفاده از خدمات

شرایط استفاده از خدمات

 

1- مشتریان و استفاده کنندگان حقیقی و حقوقی که از سرویس های شرکت عصر وب تنکابن استفاده می نمایند، موظف به رعایت قوانین درج شده در این صفحه می باشند.
اصلی ترین دلیل در بوجود آمدن چنین توافقنامه ای بدست آوردن اطمینان از این مطلب است که استفاده کنندگان ضمن استفاده از سرویس های این شرکت، حقوق ساير استفاده کنندگان را نيز رعايت مي نمایند و شرايطي بوجود نمي آورند که سرويس دهي اين شرکت به سايرين با اختلال مواجه گردد.
شرکت عصر وب تنکابن این حق را برای خود محفوظ میدارد که در صورت نیاز برای حذف، اضافه و یا تغییر قوانین موجود، بدون اطلاع قبلی اقدام نماید و استفاده کنندگان موظف اند اعلامیه های موجود در سایت رسمی شرکت را مطالعه کنند .

2- برنامه هاي اجرايي: هر نوع برنامه ای که با تشخیص شرکت عصر وب تنکابن دارای موارد امنیتی خطرناک بوده یا بر سلامت شبکه تاثیر سوء داشته باشد مسدود یا بصورت خودکار و بدون اطلاع قبلی حذف می گردد. همچنین این شرکت هر برنامه اي را كه احتمال داده شود با اهداف خرابکارانه مورد استفاده قرار گيرد را مجاز نمي داند.

3- منابع سخت افزاري سرور: استفاده از منابع سخت افزاري سرور مانند Cpu, Ram, Network و ... در سرویس های اشتراکی براي هر يك از مشتريان حداكثر تا 10% ظرفيت كل سرور در يك روز مجاز است. هر سرويس اشتراکی که تشخيص داده شود فعاليتش با عملكرد صحيح سرور يا سلامت شبكه در تضاد است، بدون اطلاع قبلي مسدود خواهد شد.

4- استفاده غير قانوني: سرورها و خدمات ميزباني وب شرکت عصر وب تنکابن فقط مي بايست با اهداف قانوني استفاده شوند. ارسال، نگهداري يا توزيع هر نوع اطلاعات که با قوانین جمهوري اسلامي ايران و نيز قوانين بين المللي در تضاد باشد، ممنوع می باشد.

5- ارسال هرزنامه (Spam) :ارسال حجم زیاد از پيامهاي غير ضروري و يا بازرگاني بدون توجه به اينكه اين عمل خارج از ظرفیت سرور است يا در سرويس دهي به مشتريان این شرکت اختلال ايجاد مي نمايد ممنوع است. تعداد مجاز ارسال ایمیل توسط مشتریان تمامی سرویس های این شرکت به غیر از سرویس های ارسال انبوه ایمیل، 60 ایمیل در ساعت می باشد. متخلفين از اين بند شامل پرداخت جریمه می باشند و همچنین سرویس آن ها نيز بلافاصله مسدود خواهد شد.

6- نرم افزار های مخرب و سایر فعالیت های تخریبی: استفاده از سرويس ها يا بستر شبکه شرکت عصر وب تنکابن براي ايجاد يا ارسال نرم افزار های مخرب اینترنتی ممنوع می باشد. در ضمن هر گونه تلاش براي ايجاد حملات DDOS و Email Bombing و Flood نیز ممنوع می باشد.

7- مسئوليت مشتريان: محترم شمردن حقوق سایر مشتریان در راستای اهدافی که در پیش گرفته می شود از وظایف مشتریان بوده و در صورت مشاهده خدماتی که تاثیر مخربی بر سرویس دهی این شرکت به سایرین دارد، تعلیق یا فسخ قرارداد بر عهده شرکت عصر وب تنکابن می باشد.

8- اقداماتي که در صورت عدم رعايت شرايط استفاده از خدمات انجام خواهد شد: تخلف يک مشتري از رعايت مفاد اين توافقنامه، زمينه ساز مسدود گردیدن سرويس وي خواهد شد که در این زمینه تنها مرجع قضاوت شرکت عصر وب تنکابن می باشد. در صورت اطلاع این شرکت از بروز تخلف، یک بررسی ابتدایی صورت خواهد گرفت و در طي اين بررسي، شرکت به منظور جلوگيري از فعاليتهاي غير مجاز احتمالی، امكان دسترسی مشتري را محدود می نماید. بسته به سطح تخلف صورت گرفته، شرکت عصر وب تنکابن بر اساس تشخیص خود می تواند سرويس مشتري را محدود، معلق و يا فسخ نماید.
در صورت وجود یک تخلف مجرمانه، گزارش تخلف برای بخش مبارزه با جرايم رايانه اي نيروي انتظامي و ساير مقامات قانوني مرتبط با چنين تخلفاتي ارسال خواهد شد.

9- اعمال تغييرات در سرويس ها: شرکت عصر وب تنکابن اين حق را دارد که هر زمان صلاح بداند، نسبت به تغيير، ارتقا، حذف و يا نصب امکانات نرم افزاري و سخت افزاري خود اقدام نمايد. شرکت مي تواند در صورت لزوم اين تغييرات را از طريق وب سايت به مشتريان خود اطلاع رسانی نماید.

10- تهيه نسخه پشتيبان از اطلاعات (Backup) :شرکت عصر وب تنکابن از سرویس های مشتريان، به صورت منظم و طبق زمان بندی ذکر شده در سرویس فوق، نسخه پشتیبان تهیه می نماید؛ مگر در مواردی که كتبا با مشتري به توافق رسيده باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل در نسخه پشتیبان تهیه شده به صورت خودکار توسط سرور ها، این شرکت هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد شد و مشتريان منحصراً و كاملاً مسئول مديريت و تهيه نسخه پشتيبان از تمام اطلاعات خود می باشند.

11- حق مالکيت معنوي عصر وب تنکابن: حقوق تمام متونی که در سایت شرکت عصر وب موجود است محفوظ بوده و سایرین نمی توانند از نشان تجاري و تمامی مواردی که حقوق مالكيت معنوي آن براي اين شرکت ثبت شده است، بدون مجوز كتبي از این شرکت، استفاده نمایند.

12- موارد فورس ماژور: شرکت عصر وب تنکابن هيچگونه مسئوليتي در قبال عدم رعايت تعهدات خود که به موجب بروز مسائل فورس ماژور پديد آمده اند، از جمله: بلاياي طبيعي، جنگ، شورش، اغتشاشات عمومي، حوادث کلي، زمين لرزه، اعتصاب، آتش سوزي، سيل، انفجار، کمبود نيروي کار، تصادفات، توقيف، محدوديتهاي دولتي و تحريم هاي بين المللي نمي پذيرد. تحت هيچ شرايطي در برابر خسارات غيرمستقيم و اتفاقي از قبيل از دست رفتن اطلاعات و... مسئول نمي باشد.

13- تمديد قراردادها: جهت جلوگيري از مسدود شدن سرويس، مشتريان بايد حداقل 1 روز قبل از تاريخ انقضا نسبت به تمديد قرارداد خود اقدام نمایند. در صورت عدم تمديد به موقع دامنه و یا هر یک از خدمات، شرکت عصر وب تنکابن هيچگونه مسئوليتي در قبال از دست رفتن اطلاعات به عهده نخواهد داشت.

14- پرداخت ها: تمام هزينه ها بر حسب ریال بوده و روش های پرداخت فوق مورد تایید این شرکت می باشد: حواله به حسابهاي بانکي ذکر شده بر روي وب سايت رسمي شرکت عصر وب تنکابن، فاکتورها و يا صورتحسابهاي شرکت. پرداختهاي نقدي که در محل شرکت و يا به پيک شرکت، در ازا دريافت رسيد، پرداخت شده اند. پرداختهای اینترنتی توسط درگاه های بانکی معرفی شده در وب سایت رسمی شرکت.

15- هزينه هاي فعال سازي مجدد: در صورتيکه مشتري بعد از حذف سرویس ( البته محدود به نوع سرویس و در یک بازه زمانی مشخص)، قصد بازگرداندن اطلاعات ازبين رفته بوسيله نسخه ی پشتیبان موجود توسط ما را داشته باشد، مبلغ 1.000.000 ريال دريافت خواهد شد. هزینه ی فعال سازی سرور های مجازی،ابری و هاست قبل از حذف سرویس، رایگان می باشد.
هزینه ی فعالسازی مجدد سرور های اختصاصی بعد از انسداد، 25000 ریال می باشد. همچنین در مورد خدمات دامنه، بسته به نوع دامنه و واحد ثبت، هزینه های فعال سازی مجدد قبل از واگذاری کامل دامنه طبق قوانین و نرخ همان واحد ثبت محاسبه خواهد شد.


16- انتقال به غير: مشتريان نمي توانند پيش از دريافت مجوز كتبي و یا هماهنگی با شرکت عصر وب تنکابن، حقوق يا تعهدات خود نسبت به اين توافقنامه را به ديگري واگذار نموده يا وكالت دهند. انتقال سرویس ها فقط با هماهنگی و تایید واحد مالی شرکت عصر وب تنکابن مقدور می باشد.

17- فسخ قرارداد و بازپرداخت وجه: فسخ قرارداد فقط در صورت عمل نکردن هر یک از طرفین به مفاد قرارداد ( با در نظر گرفتن بند 12 ) و در مورد سرویس هایی که در توضیحات آن ها تضمین بازگشت وجه به مشتری داده شده مقدور می باشد و طبق ضوابط قرارداد هزينه او مسترد خواهد شد. اگر مشتری پس از گذشت تعداد روز مشخص شده در توضیحات سرويس براي فسخ قرارداد اقدام نمايد هيچ گونه هزينه اي از طرف این شرکت بابت فسخ قرارداد و لغو استفاده از سرويس مسترد نخواهد شد. شرکت عصر وب تنکابن اين حق را براي خود محفوظ مي دارد كه هر سرويسي را در هر زماني بدون اطلاع و به هر دليلي كه موجه تشخيص دهد، فسخ نمايد. البته در صورت فسخ از جانب شرکت، در صورتيکه مشتري خلاف موارد اين موفقتنامه عمل نکرده باشد، شرکت مابقي مبلغ قرارداد وي را به مشتري مسترد مي نماید.


ارتباط با ما

  • مازندران - تنکابن - خیابان طالقانی - مجتمع تجاری پردیس - طبقه ی اول
  • شماره تماس : ۵۴۲۲۸۰۲۵-۰۱۱
  • ایمیل : [email protected]
  • ساعات اداری شرکت: صبح ۸ الی ۱۳ - عصر ۱۵ الی ۲۰

عضویت در خبرنامه شرکت

در صورت تمایل به دریافت اطلاعیه ها ، سرویس های جدید و پیشنهادات ویژه در قسمت خبرنامه عضو شوید .

درباره ی ما

شرکت عصر وب تنکابن با کادری مجرب و مختصص از سال ١٣٨۳ فعالیت های خود را در راستای امنیت و خدمات شبکه , نرم افزار , سخت افزار , اینترنت و مشاوره پروژه های عظیم راه بردی شبکه آغاز نمود .

ادامه